ЖОВ
Середа
5
05:43
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​На Житомирщині на правець захворіла жінка, яка поранила руку, коли обрізала троянди

21 липня "правець" діагностували у жительки Андрушівщини – це перший випадок цього захворювання в Житомирській області, починаючи з 2017 року. Про це 22 липня в етері "UA: Українське радіо "Житомирська хвиля" повідомив завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень обласного лабораторного центру Анатолій Головченко.

За його словами, пацієнтку – жінку 1956 року народження – госпіталізували до Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського.


"Захворіла жінка 14 липня, а 21 липня їй поставили діагноз "правець правої кисті", місцева форма. У нас є дані по захворюваності на правець в області з 1945 року. Тоді реєстрували по 25-30 випадків, в 1957 році було 32 випадки. Після появи вакцини проти правця в 1962 році рівень захворюваності на нього поступово знижувався і дійшло до того, що реєстрували лише поодинокі випадки. Востаннє у нас в області на правець у 2017 році захворіла 9-річна дівчинка з Житомирського району. У дитини була колота рана стопи, яку вчасно не обробили. До лікарів батьки звернулися аж на 11 добу хвороби, тому дитину привезли вже у важкому стані, але її вилікували", – поінформував Головченко.


В коментарі Суспільному завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Микола Біляс розповів, що стан пацієнтки, госпіталізованої з правцем, лікарі оцінюють як стан середньої важкості. З його слів, жінка розповіла, що поранила руку, коли обрізала троянди вдома на клумбі.


"Прояви захворювання у пацієнтки поки лише локальні – у правій руці. Клініка не наростає до погіршення. Жінка вчасно звернулася, ми зараз займаємося її лікуванням. Крім того, пацієнтка має ще одне супутнє захворювання, тож, зараз ми з'ясовуємо, чи могло воно також проявити себе певними симптомами", – говорить лікар.


За словами Миколи Біляса, правець розвивається після потрапляння в організм людини спор бактерій Clostridium tetani. Збудником є паличка, яка знаходиться в ґрунті серед неперегнилих рештків та гною. До організму вона потрапляє через рани на шкірі, місця опіку або ж при нелегальних абортах. Важкість захворювання залежить від інкубаційного періоду – скільки часу проходить від моменту ураження до виникнення тих чи інших симптомів.

Вчора

03.10.22

Сторінки:
Нагору