ЧЕР
Понеділок
14
22:20
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​На Житомирщині судитимуть організовану групу «чорних лісорубів», серед яких два майстри лісу

У п’ятницю, 30 квітня, Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт за фактом незаконної порубки лісу, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев, що заподіяло істотну шкоду, вчинених організованою злочинною групою, а також зловживання службовим становищем, майстрами лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 246, ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, незаконну вирубку дубів на території лісгоспу у Чуднівському та Любарському районах організував місцевий 50-річний підприємець, власник пилорами, залучивши, крім свого працівника, ще й майстрів лісу.


Діючи за налагодженою схемою, під прикриттям майстрів лісу, злочинна група протягом жовтня-грудня 2020 року, без спеціального дозволу, скоїла низку ку незаконних порубок у лісових масивах. Зрубаний ліс спецавтомобілем доставляли до пилорами, де колоди переробляли на пиломатеріали та реалізовували.


Загалом задокументовано вирубку півсотні дубів, чим спричинено збитки інтересам держави на понад 900 тис. грн.


Під час санкціонованих обшуків на приватній пилорамі та за місцем проживання підозрюваних виявлено і вилучено 35 немаркованих дубових колод, пиломатеріали, вантажний автомобіль, чорнову бухгалтерію тощо.


Також, до обвинувачених трьома сільськими радами, на території яких вчинено незаконні порубки, до суду заявлено позови щодо відшкодування завданої унаслідок кримінального правопорушення шкоди за загальну суму понад 900 тис грн.


Протиправну діяльність викрито завдяки спільним діям прокуратури, поліції та Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України. Досудове розслідування проводило Головне управління Нацполіції в області.

Вчора

Сторінки:
Нагору