КВІ
Неділя
28
01:57

​У просторі «Вільна» курсантки Житомирського військового інституту обговорювали гендерну рівність та рівноправ'я

Голова ГО «Паритет» Наталія Тарасенко разом із радницею начальника військового інституту з гендерних питань Оксаною Критенко та головною спеціалісткою управління у справах сім’ї, молоді та спорту Світланою Євченко підготували вікторину аби ближче ознайомити дівчат-військовослужбовиць із поняттям гендерної рівності.

«8-го березня ми наголошуємо на ролі внеску тих жінок, завдяки кому маємо права та обговорюємо, чи все з нашими правами добре. Загалом, з правами людини не все є добре, особливо у час війни, але ситуації пов’язані із дискримінацією жінок також існують», — Наталія Тарасенко.


«Для мене рівноправність — не тільки про жінок. Чоловік також може виконувати функції, які раніше вважали суто жіночими як у роботі, так і у побуті та навпаки. Стосовно військової справи — я відчуваю рівність поряд із чоловіками», — Анастасія студентка Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова.




«Маю цікавий досвід, де можна порівняти ставлення до жінок-військових за кордоном та в Україні. Я навчалася у Варшаві, там ніколи ніхто не допомагає дівчині/жінці піднести важкий рюкзак на полігоні або ж просто відкрити двері, а у нас зовсім інша ситуація», — Маргарита, студентка Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова.


У Збройних силах України зараз проходять службу понад 40 тисяч жінок, які перебувають на військових посадах, 8 тисяч із них — на офіцерських посадах. Понад 5 тисяч жінок перебувають у районах, де ведуться активні бойові дії.

Вчора

Сторінки:
Нагору