ТРА
Неділя
5
08:56

​Всупереч війні: Житомирські спортсмени доводять світові незламність українців

Житомирські спортсмени продовжують показувати, чого можна досягати всупереч війні. Кажуть, ще міцнішим стало бажання довести світові: Україна - сильна .

Андрій Баленков завоював срібло на чемпіонаті світу із жиму лежачи, що проходив у південноафриканському місті Сан Сіті. Він підкорив штангу 270 кг у ваговій категорії до 83 кг. Спортсмен був за крок був до найвищої сходинки світового чемпіонату, але поступився найтитулованішому супернику – 18-разовому чемпіону та рекордсмену світу Даїки Кодамі з Японії.


Каже, був серйозно налаштований на змаганнях: «Коли в країні війна треба боротися за кожен кілограм та за кожен грам, і спускатися нижче призової трійки в жодному разі неможна». Однак важко було психологічно, бо в день чемпіонату, 27 травня, Житомир і Київ зазнали атаки іранських дронів. Тоді паверліфтер Іван Чупринко, який виступав у ваговій категорії до 74 кг і став чемпіоном світу, відмовився потиснути руку іранському спортсмену на церемонії нагородження. «Іранець підходить і запитує: чому так? А у відповідь йому показали фото, що роблять іранські дрони разом з росією», - згадує Андрій Баленков. Сьогодні срібний призер чемпіонату світу з пауерліфтингу отримує грошову винагороду - 20 000 гривень.


Міський голова Сергій Сухомлин каже: в умовах війни спортивні перемоги для України стали ще важливішими.


Грошову винагороду 12 500 отримує і Давид Гринько - чемпіон Європи з таеквондо ІТФ. Давид став кращим з-поміж молодших юніорів на чемпіонаті Європи у місті Єзоло в Італії. Це його найбільша перемога, якій передували три місяці напружених тренувань. «Важко було морально, бо представляти Україну на міжнародному рівні у такий час - значить показати, що таке українська нація», - говорить спортсмен. Поруч - ще одна таеквондистка Катерина Гусєва. Дівчина стала бронзовою призеркою на цьому ж чемпіонаті Європи. Каже, винагороду в 6 250 гривень витратить на спортивну амуніцію. «Я почала займатися таеквондо ще у 3–му класі. Тоді всі казали, що дівчинці краще гімнастика та танці, а не бойове мистецтво. Нині ж особливо тішиться моїм успіхам тато, - каже спортсменка.


Тренери, що виховали переможців та призерів міжнародних змагань, - отримують половини суми винагороди спортсменів.

Вчора

Сторінки:
Нагору