КВІ
Середа
14
20:54
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Засуджено 19-річного бердичівлянина за угон «Опеля» у знайомого

Пішов у гості, випив, заснув та лишився без авта - це із показань власника «Опеля», озвучених на одному із судових засідань у справі про незаконне заволодіння транспортним засобом. У вчиненні угону визнано винним 19-річного бердичівлянина.

Під час розгляду провадження з’ясувалося, що вночі 7 грудня 2020 року обвинувачений та потерпілий гостювали у спільних знайомих. Юнак помітив, що нетверезий автовласник заснув, узяв з кишені його куртки ключі від «Опеля» та поїхав із товаришами кататися містом. Закінчилося усе тим, що під ранок авто застрягло під лісом поза межами Бердичева, а вдома на любителя пригод уже чекали правоохоронці.


У скоєному обвинувачений розкаявся, попросив у потерпілого вибачення. Також відшкодував йому заподіяні збитки і, як наслідок, власник автівки зазначив на суді, що не має до хлопця жодних претензій та не наполягає на суворому покаранні. Після з’ясування усіх обставин справи суд дійшов до переконання про винуватість молодика у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вартість якого становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).


Під час призначення покарання було враховано характер і ступінь небезпечності скоєного, дані про особу обвинуваченого, який має молодий вік і в якого відсутні негативні характеристики, визнання ним вини, факт добровільного відшкодування збитків тощо. Тому суд вважав за можливе призначити єдиний із передбачених санкцією статті вид покарання – позбавлення волі, але у мінімальному розмірі, який становить 5 років.


Так як у діях обвинуваченого не було встановлено корисливих мотивів, до нього не застосовували додаткове покарання у вигляді конфіскації майна. А зважаючи на позицію потерпілого, щире каяття обвинуваченого, який запевнив, що більше такого не повториться, суд дійшов висновку про можливість виправлення хлопця без відбування реального покарання: його замінили на два роки іспитового строку. Вирок іще не набрав законної сили та протягом тридцяти днів може бути оскаржений

Вчора

Сторінки:
Нагору