СІЧ
Четвер
20
15:15
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Житомир отримає 17 мільйонів євро кредиту на термомодернізацію 40 закладів освіти міста

29 листопада на позачерговій сесії Житомирської міськради депутати проголосували, підтримавши угоду про кредит та грант від Німецького банку. За її умовами, Житомир має отримати 17 мільйонів євро кредиту на термомодернізацію 40 закладів освіти міста.

Угода укладена між Кабінетом Міністрів України, Житомирською міською радою, Запорізькою міською радою та Німецьким банком. Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів Суспільному, що за кредитні гроші від Німецького банку планують термомодернізувати 40 будівель закладів освіти міста.


"Йдеться про повне утеплення: від фундаменту, заміни вікон, заміна та утеплення даху, стін. Повністю всі роботи, які повинні дати результат не менше 60% економії теплової енергії", – каже Сергій Сухомлин.


За його словами, гроші нарахують підрядним організаціям, які виконуватимуть роботи після проведення тендерних торгів. Пільговий кредит Житомирській громаді дали на 30 років.


"Сам кредит дається приблизно під 1%. 10 років – пільговий період, коли ми не будемо сплачувати. Кредит повертатимемо з бюджету", – поінформував Сергій Сухомлин.


У міській школі №5 опалюють майже 12 тисяч 400 квадратних метрів триповерхової будівлі. За тепло минулого опалювального сезону у школі заплатили маже 2 мільйони гривень. Цього року потрібно понад 3 мільйони.


"У нас є потреба в капітальному ремонті даху. Дах у нас плаский і не має утеплення. Останні чотири роки ми щорічно влітку проводимо там аварійний ремонт. Ще нам треба повністю міняти внутрішню тепломережу. Мають бути утеплені підвальні приміщення, тільки тоді вже треба робити термомодернізацію стін. Це дасть дуже велику економію. Я думаю, що це буде, як мінімум, 50% використання тепла", – розповіла кореспондентам Суспільного директорка Жанна Кононенко.


Утеплення стін та заміни старих вікон потребує також будівля дитячого садка №40.


"З початку опалювального сезону – з 11 жовтня по 29 листопада – ми витратили на тепло майже 194 тисячі гривень. Утеплення ми потребуємо, бо садочку майже 50 років і всі вікна встановлені, тому витрачається тепло", – говорить завідувачка дитячого садка №40 Ірина Рудік.


За словами Сергія Сухомлина, проєкт термомодернізації дасть можливість Житомирській громаді щороку заощаджувати понад 31 мільйон гривень бюджетних грошей.

Вчора

Сторінки:
Нагору