ЧЕР
Вівторок
2
21:50
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Любомир Війтович: Позиція прокуратури і поліції під час виборів Президента України єдина – забезпечити законність

У середу, 27 лютого 2019 року, у прокуратурі Житомирської області відбувся спільний брифінг прокурора області Любомира Війтовича і начальника Головного управління Національної поліції в області В’ячеслава Печененка, на якому йшлося про забезпечення у регіоні законності і правопорядку під час проведення виборів Президента України.

Відкриваючи брифінг, прокурор області Любомир Війтович зазначив, що під час виборчого процесу, який наразі йде повних ходом, ключовим завданням для усіх правоохоронних органів є забезпечення законності і правопорядку.


«Головне, на чому хочу сьогодні наголосити – це те, що ми маємо єдину позицію: увесь виборчий процес, і безпосередньо вибори Глави держави у день голосування, мають відбутися в межах чинного законодавства», - підкреслив Любомир Війтович.


Керівник відомства також зазначив, що Закон – один для всіх: і громадських активістів, і політиків, і правоохоронців. «Цього буду вимагати як від прокурорів, так і від працівників інших правоохоронних органів. Всі ми маємо працювати на єдиний результат – це проведення чесних, прозорих виборів», додав прокурор області.


«На будь-які факти порушення законодавства органи прокуратури будуть реагувати миттєво і принципово, виключно у межах компетенції та у спосіб, передбачений законом», - наголосив Любомир Війтович.


Спілкуючись із журналістами, начальник Головного управління Національної поліції в області В‘ячеслав Печененко також підкреслив важливість проведення виборчого процесу у законодавчому полі та спільну позицію поліції і прокуратури щодо забезпечення законності на виборах.


Крім цього, В’ячеслав Печененко навів журналістам зафіксовану в області кількість повідомлень щодо порушень. Зокрема, з початку виборчої кампанії органами Національної поліції’ області зареєстровано 42 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, за одним із фактів триває досудове розслідування за ст. 296 ККУ, в 11 випадках – складено адміністративні протоколи про адміністративні правопорушення та скеровано до суду.


«Поліція – поза політикою, реагує на всі повідомлення про ймовірні порушення виборчого законодавства, проводить їх перевірку та, за погодженням із процесуальними прокурорами, приймає відповідні рішення», - додав В’ячеслав Печененко.


Тема перебігу виборчого процесу та виявлені правопорушення є актуальною, а тому у журналістів регіональних і центральних засобів масової інформації були чимало запитань, на які вони одержали компетентні відповіді.

Вчора

Сторінки:
Нагору