ЖОВ
Неділя
2
06:20
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Слідчий суддя ухвалив рішення про повернення власникові BMW X7 вартістю понад 5 млн грн, яким смертельно травмовано людину

Таким речовим доказом у кримінальному провадженні є позашляховик BMW X7. Зухвале ДТП за його участі сталася у Житомирі ще у лютому 2021. У результаті просто на пішоходному переході через перевищення водієм дозволеної у місті швидкості загинув літній дідусь. До свого 80-річчя він не дожив всього лише 5 днів.

Того ж дня, 17 лютого, під час огляду місця пригоди BMW X7 був вилучений, а згодом і визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні. У подальшому слідчим суддею за клопотанням слідчого поліції було винесено ухвалу про накладення арешту на цей автомобіль з метою збереження речового доказу.


Досудове розслідування ускладнювалось низкою суб’єктивних причин. Так, з’ясувалось, що володільцем транспортного засобу є іноземне підприємство, добре відоме у Житомирі.


При цьому представники фірми та сам водій створювали перешкоди для об’єктивного розслідування, зокрема проведення слідчого експерименту та дослідження з використанням автомобіля, причетного до ДТП, у тому числі відмовляючись надати ключі від замка запалювання транспортного засобу. Також були спроби тиску на правоохоронців з боку зацікавлених осіб та посадовців.


Проте у кримінальному провадженні поліцейські провели необхідні заходи для документування та розслідування обставин дорожньо-транспортної пригоди, призначили та отримали результати низки автотехнічних та інших експертиз та оголосили водієві підозру. Її обгрунтованість підтверджується і обранням судом чоловікові запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.


На термін розслідування вплинула загальна ситуація у нашій державі. Початок активних воєнних дій у Київській та Житомирській областях змусили поліцейських виконувати, у першу чергу, функції з оборони країни та забезпечення безпеки мирних громадян. Після стабілізації ситуації у нашому регіоні розслідування продовжилось.


А 21 липня на підставі зібраних речових доказів за погодженням з Житомирською обласною прокуратурою обвинувальний акт щодо 58-річного водія позашляховика було направлено до суду. Йому інкримінується кримінальне діяння, передбачене ч. 2 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України – тобто порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть людини.


Водночас слідчим суддею в умовах воєнного стану та всупереч низці норм Кримінального процесуального кодексу ухвалено рішення про скасування арешту транспортного засобу, що є речовим доказом. Зазначимо, його вартість сягає понад 5 мільйонів гривень.


Санкція статті 286 ККУ передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років, проте неупередженість та об’єктивність судового розгляду справи вимагає контролю громадськості.

30.09.22

29.09.22

Сторінки:
Нагору