ЖОВ
Понеділок
3
20:18
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Житомирщина пам’ятає… – Олег Шарварко на покладанні квітів до Дня скорботи

Сьогодні, 22 червня, у День скорботи Житомирщина вшановує пам’ять жертв війни в Україні. Цьогоріч ця дата набула нового змісту, адже сьогодні Україна знову захищає свій суверенітет та незалежність, героїчно протистоїть російським окупантам.

У Житомирі вшанували пам’ять загиблих українців керівник апарату Житомирської обласної військової адміністрації Олег Шарварко, начальник Управління культури та туризму ОВА Анатолій Душко та секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський, поклавши квіти до пам’ятного знаку жертвам нацизму.Цей знак споруджено у 1996 році на честь знищених під час Другої світової війни мирних громадян та військовополонених. Пам’ятний знак був встановлений на місці нацистського концентраційного табору «Шталаг-358». За даними істориків, зайнявши Житомир у 1941 році, німці брали дедалі більше військовополонених. Тож виникла необхідність створення єдиного місця їх утримання. Табір проіснував до жовтня-листопада 1943 року, коли місто Житомир було звільнено від німецьких загарбників. За цей час від голоду, тяжкої праці та розстрілів загинуло понад 110 тисяч осіб.
Нагадаємо, що до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні Міністерство культури та інформаційної політики України за матеріалами Українського інституту національної пам’яті підготувало публікацію про те, як путінський режим використовує міф про «Велику Вітчизняну війну» в агресії проти України.


Довідково. День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні відзначається згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000.


Вчора

30.09.22

Сторінки:
Нагору