СЕР
Неділя
7
21:36
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​Безпека, правопорядок та добробут: У Мирополі поліцейські офіцери допомагають забезпечувати ці обов’язкові складові успішної життєдіяльності громади

Василь Вручинський та Віктор Метельський – поліцейські офіцери Миропільської громади, з якими ми провели один день служби для людей. Офіційно старт роботи їх відбувся восени минулого року, але обоє й раніше працювали на цій території, тож добре знають і потреби, і можливості місцевих жителів.

Нині на території обслуговування правоохоронців проживає понад 7 тисяч людей у 8 населених пунктах. Завдяки службовим автомобілям вони встигають всюди, а зручне розташування поліцейського офісу дозволяє людям отримувати необхідну допомогу за місцем проживання, а не вирушаючи за 25 км до територіального підрозділу поліції.


Зранку до Василя Вручинського звернулась жителька селища із проханням переконати її сусідів прибрати поблизу свого обійстя та на подвір’ї, адже антисанітарія, сміття та бур’яни заважають перехожим та транспорту. Поліцейський повідомив жінці, що знає про цю ситуацію та вже побував за вказаною адресою. Господині допоможуть з прибиранням представники громади, а правоохоронець бензопилою, що є серед його службового устаткування, подрібнить старе гілля.


Цього дня після традиційної наради з головою громади поліцейські запланували разом з соціальною працівницею та керівницею служби у справах дітей відвідування родин, які опинилися у складних життєвих обставинах.


Зокрема, у с. Колодяжному перевірили соціально-побутові умови в сім’ї, де мати-одиначка виховує 4 малолітніх дітей. Фахівці проконсультували жінку щодо відвідування дитячого садочка молодшими дівчатками. Поліцейський Віктор Метельський передав їм харчові продукти та одяг.


У ще одній родині нині зростають хлопчики-двійнята, а мама очікує на третє маля. З початком війни їх батько втратив основне місце роботи, тому працює на тимчасових заробітках. Аби підтримати молоду родину, поліцейські та представники громади привезли речі, необхідні у пологовий будинок та засоби гігієни для малих.


А у багатодітній сім’ї Кусковських, що проживають у с. Печанівці, 27 червня відзначають свято – день народження донечки Вікторії. Разом з вітаннями 4-річна дівчинка отримала від поліцейського іграшки й одяг.


- Ми проводимо таку роботу на постійній основі, — розповідає начальник служби у справах дітей громади Катерина Гончарук – А нині завдяки нашим поліцейським ми миттєво можемо разом виїхати до сімей, вчасно відреагувати на ситуацію та надати необхідну допомогу.


Опікуються поліцейські та місцеві органи влади й людьми, які змушені були через бойові дії покинути рідні домівки. Цього дня вони навідалися до родини, яка виїхала з Краматорська. У будинку у с. Печанівці проживають п’ятеро членів сім’ї пані Олени. Вона розповідає, що місцеві жителі підтримують їх, надають за допомогу. Цього разу, попередньо дізнавшись про потреби, поліцейський офіцер привіз для них харчові продукти. Він залишив свою візитівку, аби бути на постійному зв’язку.


Робота з сім’ями у громаді – лише частина щоденних завдань, виконуваних поліцейськими офіцерами. Серед іншого вони виявляють та припиняють правопорушення, контролюють безпеку дорожнього руху, перевіряють осіб, схильних до протиправних дій, перебувають за рішенням суду під домашнім арештом тощо.


- Найчастіше люди звертаються по допомогу через домашнє насильство, дрібне хуліганство та крадіжки. У низці випадків причиною таких правопорушень є зловживання алкоголем, - розповідає поліцейський Віктор Метельський. – Іноді доводиться розбиратися й у сусідських сварках через межі земельних ділянок, інші непорозуміння.


Упродовж літнього періоду поліцейські звертають увагу й на городину, що вирощується на присадибних ділянках. Адже подекуди селяни висівають нарковмісні мак та коноплі, що заборонено законодавством.


- Нещодавно виявили такі грядки на обійсті жителя Мирополя. Вилучили понад 100 кущів конопель, — розповідає поліцейський Василь Вручинський. - Зараз триває досудове розслідування.


Також в умовах воєнного стану поліцейські офіцери громади посилили патрулювання вулиць, застерігають селян від порушень комендантської години, звертають особливу увагу на повідомлення про незнайомців, які з’являються у громаді тощо. У щоденному спілкуванні роз’яснюють жителям про небезпечні предмети, що можуть знаходитися у лісі чи полях, застерігають від необачного поводження з ними.


- Ми задоволені, що маємо свою поліцейську станцію та долучилися до проєкту «Поліцейський офіцер громади». Наші поліцейські постійно працюють тут, причому у співпраці з іншими службами, і це надзвичайно ефективно, — розповідає голова територіальної громади Світлана Власюк. – До того ж ми продовжуємо далі розвивати безпековий простір, не дивлячись на складнощі воєнного часу. Вже зараз впроваджуємо систему відеонагляду у селищі, яка згодом буде поширена і в інших населених пунктах громади.

Вчора

05.08.22

04.08.22

03.08.22

Сторінки:
Нагору