КВІ
Субота
27
02:09

​Поняття безбар’єрності є набагато ширшим і стосується кожного з нас, − Віталій Бунечко

Сьогодні, 16 листопада, голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко разом зі своїм заступником Віктором Градівським та представниками профільних структурних підрозділів ОДА взяли участь в онлайн-засіданні Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в оновленому складі.

«Цьогоріч наша Держава відзначає першу річницю приєднання до Партнерства Біарриц − першої міжнародної ініціативи, спрямованої на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, до якої Україна долучилася за ініціативою Першої Леді Олени Зеленської. Понад рік тому ми говорили про початок шляху до встановлення рівних можливостей для всіх. Сьогодні говоримо про те, що зроблено за цей рік за п’ятьма основними напрямами», – зазначив Віталій Бунечко.


Голова ОДА наголосив, що передусім це впровадження прогресивного законодавства щодо гендерної рівності, спираючись на рекомендації найкращих світових практик. Це означає: розвиток безбар’єрного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільного населення; навчання дітей принципів рівності, запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці, а також забезпечення можливостей чоловіків піклуватися про дітей.


Під час онлайн-засідання Комісії Олена Зеленська розповіла про вагомі результати, досягнуті протягом минулого року, насамперед у питанні протидії домашньому насильству. За цей час в Україні було запущено гарячу лінію «15-47» та проведено аудит її роботи, виділено субвенцію на розбудову мережі притулків, ухвалено та підписано закон, який урівнює всіх громадян у відповідальності за вчинене домашнє насильство.


Крім того, Перша Леді повідомила про ухвалення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та початок потужної кампанії з безбар’єрності в країні.


Вона також повідомила, що нарешті ухвалено важливий закон, відповідно до якого з’явився новий вид оплачуваної відпустки, – для тат.


На засіданні йшлося про те, що поряд зі суттєвими позитивними зрушеннями за багатьма напрямами все ще залишаються проблемні питання в частині реалізації цього міжнародного проєкту. На жаль, й досі існує нерівний підхід до чоловіків та жінок, так звана гендерна дискримінація. Скоро ситуація має змінитися. В тому числі це стосується і практичних кроків – вилучення гендерних стереотипів з освітнього процесу, в тому числі й з підручників. Це дуже важливо для формування недискримінаційного підходу ще на етапі становлення особистості.


Як зазначалося на засіданні, у суспільній свідомості безбар’єрність асоціюється переважно із подоланням фізичних перепон. Звичайно, потреби людей з інвалідністю – один із важливих фокусів, однак поняття безбар’єрність є набагато ширшим і стосується кожного з нас. Йдеться про інформаційну, освітню та іншу безбар’єрність.


«На сьогодні важливо забезпечити рівний та повноцінний доступ кожної людини до будь-якого простору, медичних, освітніх та адміністративних послуг. І це має стати нашою реальністю. Зараз триває робота щодо вдосконалення державних будівельних норм, аби будівлі зводилися з урахуванням норм інклюзивності», – наголосив голова Житомирської ОДА.


Також за ініціативи Мінрегіону в 900 громадах України було проведено моніторинг відповідності наявних громадських будівель вимогам безбар’єрності. За проміжними результатами, безбар’єрними визначено лише близько 20 % будівель, частково безбар’єрними – тільки 41 %.


Як відзначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, цю ситуацію потрібно змінювати докорінно. Нині в пріоритеті – до 2030 року створити умови для безбар’єрного середовища. Наприклад, у рамках програми Президента «Велике будівництво» у 2022 році заплановано реалізувати проєкти, які повністю відповідають усім інклюзивним нормам.


Віталій Бунечко зазначив, що на Житомирщині продовжується робота щодо забезпечення безперешкодного доступу маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури. Проводиться робота щодо створення вільного доступу до закладів охорони здоров’я, навчальних закладів, під час ремонту автомобільних доріг на пішохідних переходах проводиться пониження бордюрів для зручності пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями тощо.



Вчора

Сторінки:
Нагору