ЧЕР
Середа
29
21:41
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

​На Житомирщині суддя заявляє про погрози та тиск

Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Олена Невмержицька повідомила Вищу раду правосуддя про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Суддя Невмержицька О.А. поінформувала, що втручання у її діяльність щодо здійснення правосуддя пов’язує з перебуванням у неї на розгляді кримінального провадження за обвинуваченням Б. та Ф. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом), та надходженням на її ім’я від потерпілого М. на офіційну електронну адресу суду повідомлень, що містять попередження, в яких вбачає відкриті погрози. Такі дії суддя вважає тиском на неї.


На виконання вимог статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя надіслала до Вищої ради правосуддя та Генеральному прокурору повідомлення про втручання у її діяльність щодо здійснення правосуддя.


За результатами розгляду повідомлення судді Коростенська окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом втручання в діяльність судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Невмержицької О.А. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК України. На цей час досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні триває.


До повноважень Вищої ради правосуддя статтею 131 Конституції України та статтями 3, 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» віднесено вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.


З огляду на зазначене ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за повідомленням судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Невмержицької Олени Андріївни.

Сторінки:
Нагору