ВЕР
Вівторок
28
08:04
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

На Житомирщині жорстоко побили племінника високопосадовця Посольства України у Великій Британії - підозрюють поліцейських

​На Житомирщині жорстоко побили хлопця, щоб він зізнався у злочині. Імовірно це зробили поліцейські. Справу розслідують. Про це виданню hromadske.ua повідомив керівник щодо катувань та інших серйозних порушень з боку правоохоронних органів Офісу генерального прокурора Юрій Бєлоусов.

Справа стосується 18-річного хлопця, якого нібито побили поліцейські та вимагали від нього зізнатися у крадіжці автомобіля. Бєлоусов наголосив, що наразі його департамент проводить першочергові дії щодо цієї справи. Він додав, що справу відкрила місцева прокуратура, однак після цього її забрав Офіс генерального прокурора.


Що відомо про цю справу?

Про неї повідомив перший секретар Посольства України у Великій Британії Денис Сєнік. Він зазначив, що справа стосується його 18-річного племінника Арсена.


Сєнік повідомив, що під час прогулянки до хлопця та його друга почали чіплятися приблизно десять невідомих людей — вони почали бити їх ногами та вимагати гроші. Крім того, зловмисники казали розповісти, де автомобіль «Мазда» (Сєнік зазначив, що того дня і справді зник автомобіль «Мазда»). Коли хлопці почали говорити про поліцію, один з нападників сказав, що він сам працівник поліції під прикриттям.


«Через 5 хвилин з'явився автомобіль з логотипом поліції, з якого вийшли два поліцейських у формі. Молодий поліцейський підійшов до Арсена, коли той був на землі, витягнув пістолет, звів курок, притулив пістолет до чола і натиснув на гачок. Пістолет не був заряджений. Після цього поліцейський вдарив Арсена пістолетом. На обурення Арсена інший поліцейський відповів ударом ноги в голову», — розповів Сєнік.


Він зазначив, що після цього до місця події приїхав ще один автомобіль поліції. Звідти вийшли двоє поліцейських, які без пояснень забрали хлопців у місцевий відділок. Там від них вимагали зізнатися в крадіжці автомобіля, а прохання подзвонити батькам відхиляли протягом 4 годин. Хлопців відпустили лише о 2:30 ночі. До ранку у Арсена текла кров з носа, була нудота і головний біль.


Як розповів Сєнік, наступного дня Арсен з батьками поїхав до поліції, щоб написати заяву та зняти побої. Однак і там, і в прокуратурі їм відмовили. Хлопцю довелося зробити це у місцевій лікарні, де його зустріли поліцейські. Вони повели Арсена на зустріч із прокуроркою, де вона постійно намагалася мінімізувати та пом’якшити дії поліції, а згодом видала йому незареєстровану копію протоколу, яка навіть не містить печатки.


«Про висновки судмедекспертизи, якщо її можна так назвати з огляду на те, як вона була «проведена», хлопцю не повідомили. Жодних офіційних документів не дали. Результат рентгенівського дослідження з підозрою на зламаний ніс та струс мозку також не був виданий», — резюмував Сєнік.

Вчора

26.09.21

25.09.21

Сторінки:
Нагору