ЖОВ
Середа
27
06:21
Курс валют:
$ 26.75, € 31.26

У Житомирі відкриють першу кризову кімнату для потерпілих від домашнього насильства

Кімната кризового реагування має стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства у родині.  Потерпілі  зможуть перебувати тут 10 - 20 діб. За  цей час вони отримуватимуть необхідну соціально-психологічну та первинну правову допомогу.  Відкриття такого центру у Житомирі  стане важливим етапом розбудови повноцінної системи протидії насильству.

Сьогодні під час зустрічі з координаторами Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні було обговорено умови реалізації у Житомирі проєкту «Трамплін до рівності: проєкт зі зміни соціальних норм та викорінення гендерних стереотипів задля сталого розвитку та добробуту жінок і чоловіків в Україні», який фінансується урядом Швеції. Його реалізовуватимеЖитомирський міський центр соціальних служб міської ради та ГО «Грінері».


Кризову кімнату облаштують у комунальному приміщенні площею 114 м кв. при денному центрі соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства. Аби жінки і діти могли почуватися в безпеці, її адреса буде засекречена, а фахівці тут працюватимуть цілодобово. Особи, які постражлали від домашнього насильства, можуть звернутися за допомогою до денного центру (вул. Перемоги, 55, тел. 47-09-42).


Мобільна бригада для соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства вже створена рішенням виконкому. Фахівці, що працюватимуть у кризовій кімнаті, пройдуть спеціальне навчання. Адже, за словами координаторки проєкту в Україні Ганни Висоцької, в центрі мають знати, як правильно зустріти потерпілу, куди її перенаправити і т. д.


Зазначено, що допомога постраждалій особі має бути комплексною та ефективною, і Житомир – одне з небагатьох українських міст, де до протидії домашньому насильству підходять комплексно. З кривдниками тут проводять корекційну роботу: її здійснюють спеціально навчені сертифіковані психологи. «Якщо причина насильства (ред.- кривдник) залишається, то тут два шляхи – або ж постраждала розриває це коло і припиняє зв’язки з кривдником або ж кривдник визнає свої дії неправильними та змінюється…», - каже Ганна Висоцька. Та зазвичай, зазначає вона, 70 % жінок, які стали жертвами домашнього насильства і пройшли реабілітацію у притулках, не повертаються до кривдника та повністю змінюють своє життя.


Ольга Юрченко, директорка центру соціальних служб міської ради, каже: жінки почали більше звертатися до фахівців за допомогою та підтримкою. «Цими вихідними я отримала два повідомлення від жінок, вони запитували, куди їм звернутисяМинулого року таких повідомлень було 109. За перше півріччя 2021 року - 72», - говорить Ольга Юрченко.


Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та керівництво Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні незабаром підпишуть меморандум щодо співробітництва в межах зазначеного проєкту.


Планується, що об’єкт соціального спрямування для постраждалих від насильства свою роботу розпочне на початку наступного року.

Вчора

Сторінки:
Нагору